Osvobozující rozsudek si vyslechli tři strážníci Městské policie ve Františkových Lázních také u odvolacího soudu v Plzni. Dva z příslušníků městské policie čelili obvinění z trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele, spolu s nimi před soudem stanul tehdy čekatel obecní policie, který byl obviněn z omezování osobní svobody.

Všechny tři městské policisty Okresní soud v Chebu osvobodil letos v dubnu, obžaloba se ale odvolala. Nyní si všichni tři mohli oddechnout, plzeňský soud dal chebskému za pravdu. „Je to úleva,” řekl jeden ze strážníků. „Od začátku jsme tvrdili, že jsme se ničeho dopustili. Jsme rádi, že to máme za sebou,” doplnil kolegova slova druhý obviněný.

V prvním případě měli všichni tři obvinění na nádraží ve Františkových Lázních naložit do automobilu poškozeného muže, kterého měli odvézt na neznámé místo s tím, že pojede na výlet. Zde ho měli nechat a muž si na zpáteční cestě způsobil zranění. Osvobozující rozsudek v této kauze padl hlavně kvůli tomu, že poškozený nedokázal určit obžalované a popsal vozidlo, kterým strážníci nejezdí.”

V druhém případě vinila obžaloba dva strážníky z trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele, když měli napadnout františkolázeňského řidiče, kterého předtím vzhledem k jeho riskantní jízdě sledovali. Jeli za ním až k místu jeho bydliště, kde svůj automobil zaparkoval, přistoupili k němu a napadli ho. V tomto případě se poukazovalo na rozpory ve výpovědích poškozeného a svědků. Na jedné straně připouštěl, že když strkal klíče do zámku domovních dveří, viděl zastavit blikající vozidlo.

Na konci své výpovědi uváděl, že až když otevíral dveře domu, zjevilo se auto s majáky na začátku ulice. Soud neměl důvod nevěřit výpovědi obžalovaných, že jeden ze strážníků zatarasil poškozenému cestu a požadoval po něm předložení dokladů totožnosti. Strážníkům podle soudu odmítl předložit doklad a uposlechnout výzvy hlídky. Poškozený si sám tímto chováním zavdal příčinu k použití donucovacích prostředků svým agresivním chováním. Soud tehdy poukázal i na zákon o obecní policii, kde je osoba podezřelá ze spáchání přestupku nebo trestného činu povinna uposlechnout pokynů hlídky. Vzhledem k tomu, že poškozený výzvě nevyhověl, vyprovokoval další jednání městské policie.