„Měl sloužit jako jeviště pro vystupující u vánočního stromu. My jsme toho využili a nainstalovali na něj reproduktory. V létě jsme tu měli Hudbu do ulic. Už jsme si všichni zvykli na to, že to ve Frantovkách žije. I proto tu bude hrát altán reprodukovanou hudbu plnou vánočních melodií každý den. Návštěvníci ji budou moci slyšet od čtrnácti do devatenácti hodin až do Štědrého dne,“ vysvětluje ředitel Divadla Boženy Němcové ve Františkových Lázních Arnošt Němec.

Hlasitý štěkot, vyhublí a zanedbaní pejsci různých plemen a plný útulek. Tak to teď vypadá v útočišti pro psi a kočky v Mariánských Lázních.
Třicet dva týraných psů čeká příjemná koupel a kadeřník

„Na základně usnesení vlády o nouzovém stavu a s tím spojených opatření nemůžeme provozovat vánoční trhy. Museli jsme tedy zrušit i oficiální program rozsvícení vánočního stromu. V tuto nešťastnou dobu tedy není možné prodávat ani nápoje a podobně. Při nařízeném vládním usnesení není možné ani při těchto venkovních akcích shromáždění více než sta osob, a to jsme nemohli riskovat, protože u nás je vždy účast hojná. Vánoční strom je v tuto chvíli napojovaný na veřejné osvětlení tak, aby se rozsvěcoval a zhasínal současně s ním. Kvůli těmto restrikcím tedy už žádné oficiální rozsvícení stromku letos nebude,“ říká.

Františkovy Lázně si poradily po svém a vánoční atmosféru nevzdávají. Hudební altán u Františkova pramene je nazdobený a bude zpívat.Františkovy Lázně si poradily po svém a vánoční atmosféru nevzdávají. Hudební altán u Františkova pramene je nazdobený a bude zpívat.Zdroj: Deník/Kateřina ButakiFrantiškolázenští obyvatelé a hosté mohou ale stále navštěvovat všechna naplánovaná představení v Divadle Boženy Němcové, a to do půlky prosince. Tato zařízení zatím můžou provozovat svou činnost, a to do tisíce osob. Po menší pauze se návštěvníci mohou těšit na pravidelnou porci zábavy od ledna příštího roku.