VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Františkovy Lázně obhájily svou vyhlášku proti hazardu

Františkovy Lázně - Mnozí provozovatelé videoterminálů ve městě mohou očekávat dost tvrdé sankce – pokuty až do výše 200 tisíc korun

17.9.2011
SDÍLEJ:

FRANTIŠKOLÁZEŇSKÁ VYHLÁŠKA proti hazardu je platná a podnikatelé, kteří provozují automaty v rozporu s ní, budou muset tato zařízení odstranit. Dodržování vyhlášky budou kontrolovat městští strážníci. Foto: Deník: Jana Bežáková

Přelomový okamžik mají za sebou Františkovy Lázně. Ústavní soud potvrdil platnost vyhlášky proti hazardu. Ta se týká všech automatů včetně videoterminálů.

Františkolázeňská vyhláška bojující proti hazardu se nelíbila ministerstvu vnitra, které tvrdilo, že město překročilo svou pravomoc, a navrhlo Ústavnímu soudu její zrušení. Město se bránilo tím, že vyhlášku vydalo za účelem veřejného pořádku. Stejně jako obec Chrastava, které dal soud za pravdu letos v červnu, uspělo také město ze známého lázeňského trojúhelníku. „Konečně,“ řekl Milan z Františkových Lázní. „Už jsem se bál, že to soud smete ze stolu a vyhláška nebude platná,“ dodal s tím, že by bylo na čase, kdyby se inspirovala i další města a s hazardem také bojovala.

“Přesný postup jsme zatím nestanovili,“ řekl velitel Městské policie Františkovy Lázně Jiří Šollar. „Na pracovní schůzce bylo řečeno, že provozovatelé automatů a videoterminálů budou informováni o vyhraném soudu. V tomto sdělení bude také uvedena lhůta, kterou dostanou na nápravu,“ dodal.

Podle tajemníka Městského úřadu ve Františkových Lázních Miroslava Jiřiny je nález Ústavního soudu v Brně možné chápat jako vítězství zdravého rozumu a je velice důležitý nejen pro město Františkovy Lázně, ale i pro všechna města, kterým není veřejný pořádek v jejich městě lhostejný. „A v širším kontextu je nutné tento počin vidět jako praktické potvrzení ústavního práva na samosprávu občanů této země. Již jsme odeslali podnět na

Ministerstvo financí ČR na zrušení všech povolení k provozu výherních zařízení na území města, jež jím byla vydána a jsou v rozporu s platnou a dnes již opět účinnou obecně závaznou vyhláškou města Františkovy Lázně. Vedle toho jsme vyzvali všechny obchodní společnosti, které provozují výherní zařízení v rozporu s vyhláškou města, aby tato zařízení odstranily nejpozději do 30. září 2011 s upozorněním, že v opačném případě budou vystaveny možnosti udělení pokuty až do výše 200 tisíc korun právě za nerespektování vyhlášky města,“ upřesnil Jiřina.

VLADIMÍR KUČERA
JANA BEŽÁKOVÁ

17.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení