„Setkali jsme se tu například s vytrhanými růžemi u památníku padlých hrdinů nebo s opakujícím se poškozováním vánočního stromku," informoval starosta Františkových Lázní Otakar Skala. „Městská policie však neustále zavádí proti vandalům mnohá opatření. Nyní se tu čas od času s nějakým menším problémem setkáme, ale v současné době se situace vandalismu v našem městě výrazně uklidnila."

Ve Františkových Lázních se městské policii díky místním občanům také podařilo odhalit skupinu mladistvých sprejerů, která se bavila tím, že malovala na městský a soukromý majetek. Mladiství poničili ve městě celkem třináct míst. Jedním ze sprejerů měl být podle městské policie také syn zdejšího zastupitele. Škoda se vyšplhala na několik desítek tisíc korun a celý případ musela nakonec řešit Policie České republiky. Sprejerství je přitom ve Františkových Lázních velice vzácné.

Vandalství se mnohdy dopouštějí nezletilí pachatelé. Tak tomu bylo i při poškození vánočního stromku. „Když jsme zaznamenali už druhé poškození stromu, nainstalovali jsme na místo fotopast. Když šel pachatel škodit potřetí, fotopast ho odhalila," uvedl starosta Skala.

(wun)