V hlavní město amatérské cyklistiky v České republice se už zítra promění Františkovy Lázně. Zavítá sem letní verze známé televizní reality show tentokráte v cyklistickém kabátu – S ČT sport na vrchol aneb nová chuť cyklistiky 2015. Dvoudenní závod pro širokou veřejnost je určen výhradně pro amatérské cyklisty.
V sobotu i v neděli se mohou zájemci zaregistrovat od 9,30 do 13 hodin v prostorách areálu Miláno a usilovat tak o úspěch v tomto klání, který znamená postup na finálový kemp soutěže. Ten se odehraje 17. až 20. září na Dolní Moravě. A zde už se závodníci budou cítit jako opravdoví profesionálové. Starat se o ně bude fyzioterapeut, kondiční trenér, trenér techniky jízdy na kole, dietolog i mechanik.
„Jsem rád, že se nám podařilo domluvit se již podruhé v tomto roce na spolupráci s Českou televizí," pochvaloval si zviditelnění města i celého regionu místostarosta Františkových Lázní Jan Kuchař. Po finálovém soustředění Miss Aerobik Česko-Slovensko v červenci to budou tentokrát kola. Cyklistika je podle Kuchaře velký fenomén doby a tím i cyklisté vytváří velkou skupinu možných návštěvníků města. „Je to i jeden z důvodů, proč potřebujeme v nejbližší době vybudovat několik cyklostezek a napojit tím Františkovy Lázně na okolní cyklistickou síť. Amatérští cyklisté o tomto víkendu mohou porovnat své síly v přilehlém parku, zkusit si svou zdatnost na kole a ti nejlepší si vysloužit postup do finále, kde okusí podmínky profesionálů. Stačí jen přijet do Františkových Lázní, u nově vybudovaného infocentra v prostorách Milána se zaregistrovat a pustit se do závodění. Trať si může vyzkoušet během dopoledne opravdu každý."