Velmi originálně zahajují  Františkovy Lázně už 230 lázeňskou sezonu. Slavnost se koná v sobotu 20. května, a lázně na ní  se na ní představí na filmovém plátně a připomenou téměř stoleté výročí vzniku prvního snímku o městě.

Na slavnostní sobotní den město připravilo bohatý kulturní program v hudebním altánu u Františkova pramene zakončený překvapením. "Nezapomněli jsme ani na doprovodný program pro děti a na celodenní trh. Během dopoledne se koná tak zvané buzení města, mše svatá, nebude chybět průvod městem ani umělecké představení událostí města. Odpoledne už bude patřit hudebním a tanečním skupinám. Pro děti je současně připraven  celodenní program, mohou si vybrat mezi řáděním na atrakcích, účastnit se soutěží či kulturních  představení.

Ústy malovali na festivalu v Mariánských Lázních, tvorbu si mohli vyzkoušet i návštěvníci.
Ústy malovali na festivalu v Mariánských Lázních, některá díla tvoří i měsíce

Sobotní zahájení lázeňské sezony začíná probuzením města v 7.30 hodin, jehož se ujmou mažoretky a Městský dechový orchestr z Chebu. Slavnostní mše svatá se koná v kostel Povýšení sv. Kříže v 9,30 a svěcení Františkova a Glauberových pramenů začíná v 11.15. Diváci ale mimo jiné uvidí i bubenickou show, šermířské představení, vystoupení kejklířů několika hudebních kapel. "Srdečně všechny zveme, počasí má být nádherné a návštěvníci si mohou vybrat ze skutečně pestrého programu slavnostní," zve všechny k návštěvě místostarosta Otakar Skala.

Na sobotním zahájení františkolázeňské sezony se představí nová klinika duševního zdraví  Recovery Clinic, jejímž partnerem je společnost Aquaforum. "Klinika  se zaměřuje na pomoc klientům s duševními problémy a pomocí metod moderní psychoterapie tradičního lázeňství jim pomáhá vrátit se do plnohodnotného života," nastínil základní léčbu psychiatr Karel Moravec. Podle ředitelky Olgy Panochové může tento směr léčby přispět k rozvoji celého oboru a nabídnout pacientům jedinečnou službu, která bude postavena na odbornosti, profesionalitě a rovněž anonymitě mezi ostatními hosty. 

Zájemci si  centrum duševního zdraví budou moci  prohlédnout a seznámit se se službami v Recovery Clinic v Císařských lázních od 10 do 17 hodin.