Nyní nově v centru města nabízí zdarma připojení na fenomén doby internet. „Ale tato novinka myslím potěší i mnohé starší návštěvníky i místní," pousmál se místostarosta Františkových Lázní Jan Kuchař.

Wifi je už ve Františkových Lázních volně přístupné pod názvem ´pěší zona´ a dostupné je ze všech zařízení disponujících možností připojení. „Jediné omezení, které jsme byli nuceni nastavit, je časové, a to na 30 minut. Poté je třeba se k wifi opět jedním prokliknutím přihlásit. Toto omezení je z důvodu stahování velkých souborů, jako například filmů a podobně, aby nemohlo dojít k datovému přehlcení a bylo možné garantovat kvalitní příjem pro každého z uživatelů," vysvětloval místostarosta Kuchař.

Technici nainstalovali několik zařízení, na budově Společenského domu, bývalé poliklinice, Sadové kavárně a Milánu. Ta umožňují pokrýt většinu prostoru, který je návštěvníky Františkových Lázní hojně využíván. ´Pokryté´ je tedy okolí Sadové kavárny a přilehlého parku, části Ruské ulice v prostoru pod fontánou, celá Národní třída, kolonáda, okolí altánu pod společenským domem, park před dvoranou Glauberových pramenů a samozřejmě i nově dobudované infocentrum, kde je k dispozici volný internet jak v interiéru, tak v okolí Milána. „Věříme, že touto službou, která by měla zlepšit komfort hostů i místních občanů a díky propojení s infocentrem zlepšit informování o možných aktivitách ve městě, jsme podpořili jak místní občany, podnikatele, tak i cestovní ruch obecně. Smluvní cena připojení pro všechna tato prostranství je 1800 korun bez DPH za jeden měsíc, což je částka, kterou si město do služby pro své občany i návštěvníky města jistě může dovolit," dodal Kuchař.