Ukončení prázdnin a začátek školního roku nemusí být pro děti časem chmurných zážitků. Ve Františkových Lázních právě toto období pojali v zábavném duchu. Den před nástupem do školy si nejmenší užili v místním přírodním divadle rozloučení s prázdninami plné soutěží a zábavy a v pátek čeká školáky akce Hurá škola. Ta se uskuteční od 9 do 17 hodin ve spodní části Národní třídy.
Podle místostarostky Františkových Lázní Lenky Sazimové se v pátek děti i ostatní hosté pobaví při kulturním programu, kdy vystoupí například Zora Jandová, Petra Černocká, Jana Kociánová a kytarista Petr Pracný. Moderovat bude Miloš Skácel a David Petřík. Na hosty akce čekají vědomostní soutěže, písničky, sportovní klání a mnoho dalších překvapení, ve kterých mohou vyhrát barevnou televizi, fotoaparáty, plyšové hračky, sportovní batohy, školní potřeby a sladkosti.
„Naši školáci – prvňáci – se, myslím, mají nejlépe,“ usmíval se starosta města Ivo Mlátilík. „Tak jako loni jsme jim s místostarostkou přinesli první školní den plno dárků,“ uvedl včera ve františkolázeňské základní škole. „Všech 62 dětí jsme se při prvním školním dnu snažili rozveselit sladkostmi a ostatními drobnostmi. Podotýkám, že dárky nezatížily městský rozpočet. Pořídili jsme je se slečnou místostarostkou opět z vlastních prostředků,“ dodal.
Hrdá šestiletá žákyně Nicole Wiesnerová (na snímku se starostou Františkových Lázní Ivo Mlátilíkem) se svěřila, že začátek školy byl prima. „Líbí se mi dárečky od starosty i od ostatních. Taky se už s kamarádkami těšíme na Hurá školu. Ta první třída je zatím zábavná,“ pochechtávala se.