Dříve totiž chodili po lávce pro pěší, která vede přes chebské nádraží, ta je už přes rok uzavřená a chystá se její rozebrání. V příštím roce chce město silnici, kterou se lidé na Švédský vrch dostávají, opravit. Oprava komunikace, která vede kolem zmíněných plechových garáží, vyjde na několik milionů korun. Demontáž lávky začne v únoru příštího roku. Podle předběžných odhadů má stát přes 5 milionů korun.

„Dalších více než osm milionů bychom měli zaplatit Správě železniční dopravní cesty za potřebné výluky. Doufáme však, že se nám podaří získat slevu. Podle předchozích jednání by mohlo jít až o 30 procent. Něco se nám vrátí také z prodeje železného šrotu. Lávka váží asi 300 tun. Podle aktuálních výkupních cen by mohlo jít o necelé dva miliony korun,“ doplnil starosta Chebu Antonín Jalovec.

Demontáž lávky potrvá tři týdny. Pracovat by se mělo převážně v nočních hodinách. Bude se jednat o mimořádně komplikovanou akci, protože lávka je nestabilní a pospojovaná z různých konstrukcí. Jeden z největších autojeřábů v České republice s ní bude muset manipulovat velmi opatrně. Jestli se lidé dočkají lávky nové, není vůbec jasné, město totiž nedostalo výjimku pro zachování stávajících patek lávky, které jsou blíže ke kolejím, než povolují současné normy. Připravený projekt, tak bude muset město nechat přepracovat.

„Požadavky Správy železniční dopravní cesty na podobu nové lávky jsou enormní. Navíc nedostaneme výjimku na stávající patky nosných pilířů, které jsou podle současných norem příliš blízko kolejím. Z tohoto důvodu bude asi potřeba zvolit úplně jiné konstrukční řešení. Proto v příštím roce chceme zásadním způsobem upravit přístupovou trasu pro pěší z Vrázovy ulice na Švédský vrch včetně vybudování nového chodníku pod železničním mostem,“ dodal starosta.