Ta je prvním počinem na cestě za restaurováním dalších hrobových míst významných chodovských historických osobností. Připomněl to i starosta města Patrik Pizinger. „Za velmi krátkou dobu se povedlo zachránit něco, co kdyby z chodovského hřbitova zmizelo, byla by to ztráta nenávratná,“ je přesvědčen starosta.

Restaurování hrobky trvalo několik měsíců. „Byla to krásná práce,“ uvedl restaurátor Jiří Pavlík. Poznamenal, že náročný byl například přístup v terénu na hřbitově nebo restaurování hlavic, z nichž ani jedna se nedochovala celá. „Hledal jsem profilaci, jak to zřejmě vypadalo, vycházel z různých zbytků a částí,“ popsal.

Slavnostního odhalení se zúčastnili i potomci továrníka Gasche, kteří stejně jako starosta vyzdvihli zásluhu městského historika Miloše Bělohlávka. „Byl to jeden z mých prvních projektů. Někdy v roce 2014 jsem napsal mail a začal hledat potomky této rodiny,“ zavzpomínal Bělohlávek na dobu, kdy se jméno Gasch vrátilo do Chodova.

Obnova hrobky stála přibližně 600 tisíc korun a kromě města se na ní finančně podílel Česko-německý fond budoucnosti, Karlovarský kraj a samotní potomci chodovského průmyslníka Gasche.