Provozovatelé totiž automaty těsně před příchodem policejní hlídky vypnou. Policisté jim následně už nemohou nic dokázat. „Na kontrolách všechny složky spolupracují. To znamená, že do ulic vyráží zástupci státní policie, celní správy i městské policie,“ sdělil chebský místostarosta Jiří Černý.

Během roku však kontroly provádí namátkově i městská policie, která tak zkontrolovala už několik provozoven. „Strážníci mohou do provozovny vniknout násilím pouze v případě, že jsou si naprosto jisti tím, že v budově je nelegální herna a že hrací automaty jsou v činnosti. V uplynulých dnech jsme narazili na provozovny, ve kterých jsme měli podezření, že tam lidé automaty nelegálně hrají, ale bohužel nic jsme jim nemohli dokázat, protože ve chvíli, kdy nás spatřili na kamerách, že jdeme na kontrolu, centrálně všechny automaty vypnuli,“ uvedl Jiří Černý.

Na místě tak strážníci pouze zkontrolovali, zda jsou v pořádku hasicí přístroje. Pokuta za provozování nelegálních heren je přitom až do 50 milionů korun.

Už páté Slámování se uskutečnilo v Dolním Žandově. Účastníci tradiční akce si mohli nejen vyrobit krásné výrobky ze slámy, ale hlavně pomoci při úpravě figur slaměného betléma a při tvoření jeho dalších figur. Postavy v jednom z minulých ročníků vyrobili
OBRAZEM: Slaměný betlém dostal nový „kabát“