Návrat historických osobností, které navštívily Mariánské Lázně, odhalení modelu hradu Bečov nebo Sousoší monarchů. To bylo oživení zahájení už 206. lázeňské sezony v Mariánských Lázních.

„Zahájení sezony je vlastně symbolické, protože u nás je už několik let sezona celoroční," uvedl starosta Zdeněk Král. „Musím ale říci, že při pohledu na zaplněnou kolonádu se mi vybavují staré pohlednice, na kterých bylo zobrazeno toto místo vždy zaplněné." Mariánské Lázně se netají tím, že by tento pohled rády viděly nejen při zahájení.

Na tom mariánskolázeňským pramenům požehnal tepelský opat Filip Zdeněk Lobkowicz. Slavnostní akce se nesla nejen v duchu oficialit, město také připravilo spoustu doprovodných akcí. Historické osobnosti, jež se v minulosti procházely po kolonádě, představila herečka Ivana Jirešová a Vladimír Keblůšek. Lidé se tak mohli znovu setkat s básníkem Johannem Wolfgangem Goethem a jeho krásnou Ulrikou von Levetzow. S mladičkou dívkou se básník setkal právě v Mariánských Lázních. Na kolonádě se ukázal také například rakouský hudební skladatel Johann Strauss, Edward VII. a císař rakouský František Josef I. Právě na počest dvou posledně jmenovaných Mariánské Lázně slavnostně odhalily Sousoší monarchů. „Je to už 110 let, co se v Mariánských Lázních setkali," přiblížil mluvčí mariánskolázeňské radnice Roman Kořán. Sousoší, které od nynějška zdobí park u hotelu Bohemia, je z dílny mariánskolázeňského patriota, akademického sochaře Vítězslava Eibla.

Slavnostního odhalení se dočkal i další model v místním Parku Boheminium. „Bečovský hrad navázal na už zpracovaný model barokního zámku," řekl Radek Míka, ředitel parku. Výroba celého památkového komplexu trvala bezmála čtyři roky. „U příležitosti zahájení lázeňské sezony jsme představili nejen model Bečova, ale i další produkt na podporu zážitkové turistiky v Karlovarském kraji, unikátní mapu památek hrdelního práva." Křtu se ujal sám mistr popravčí, asistovali mu i zástupci měst starého hrdelního soudu.