„O víkendu 2. a 3. října bude ukončena uzávěra komunikace na Klostermannově ulici z důvodu budování cyklostezky Goethova stezka na Komorní hůrku. My jsme plánovali, že hotovo bude do konce července, ale bohužel se po otevření stavby vyskytlo mnoho problémů v návaznosti na inženýrské sítě, takže se stavba prodloužila celkově o dva měsíce. Každopádně jsem ale rád, že máme hotovo. Lidé tak už dnes mohou jít z Františkových Lázní na Komorní hůrku po bezpečné a zpevněné komunikaci,“ sděluje s nadšením starosta Františkových Lázní Jan Kuchař.

Jakub Přibyl z Chebu se se svou rodinou nemohou dočkat, až vyrazí na první výlety na této trase. „Celá rodina milujeme cyklistiku a máme radost z toho, že už zde můžeme bezpečně projíždět. Je tu krásně a věříme, že si tuto trasu do zimy ještě hlavně o víkendech užijeme,“ usmívá se.

Plné ruce práce má ale stále chebská strana, na kterou Goethova stezka navazuje. Město Cheb totiž bojuje na své straně katastrálního území s různými zádrhely a musí dělat řadu kompromisů. „Máme problém, že řada pozemků na naší straně městu nepatří. Takže tam nemůžeme zatím provádět žádnou stavbu. Navíc, kdybychom tam chtěli klasickou cyklostezku, tak musíme prakticky pokácet všechny stromy, které tam jsou,“ vysvětluje starosta Chebu Antonín Jalovec.

V současné době ale už probíhá legalizace vedení cyklostezky a řešení smluvních vztahů s Krajskou správou a údržbou silnic Karlovarského kraje, aby město Cheb mohlo stezku udržovat a provést opravu jejího povrchu po skončení turistické sezony koncem září nebo začátkem října.

Také bylo zadáno posouzení stromové aleje podél cyklostezky, která by měla být v následujících letech revitalizována, protože se zde nachází spousta stromů ve velmi špatném stavu.