Golfové hřiště v Lázních Kynžvartu by se letos mělo dočkat svého otevření. Investor se dohodl s Národním památkovým ústavem (NPÚ). Skončily tak vzájemné spory o platnosti smluv a nových podmínkách pronájmu pozemků, na kterých stojí golfové hřiště v Kynžvartu.

„Podařilo se nám najít shodu v řadě oblastí, které původní, více než deset let stará a dobově poplatná nájemní smlouva řešila nedostatečně nebo vůbec,“ řekla generální ředitelka NPÚ Naděžda Goryczková.

„Jsme rádi, že se nám podařilo udělat podstatný krok k první golfové sezóně, o které už sníme druhým rokem,“ uvedl Miloš Pavlík, zástupce investora. Projekt a stavební povolení pro stavbu mistrovského osmnáctijamkového hřiště v bezprostřední blízkosti kynžvartského zámku pochází z poloviny devadesátých let. Zahájení provozu hřiště až dosud bránily výhrady územního odborného pracoviště NPÚ v Lokti k postupu investora při výstavbě a k platnosti nájemních smluv z roku 1995 a 1996. V loňském roce do zablokovaného sporu vstoupilo generální ředitelství NPÚ s cílem najít řešení pro obě zúčastněné strany.