Dalším úspěchem se může pochlubit chebské gymnázium. Stalo se totiž Fakultní školou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. S sebou to nese výhody, ale také spoustu práce.

„Titul nás zavazuje k vzájemné spolupráci," uvedl ředitel Gymnázia Cheb Jaroslav Kočvara. Škola už má také nástin toho, jak by mohla vypadat. „Rádi bychom využívali odborníky z univerzity na přednášky, fakulta také bude mít možnost se u nás prezentovat, v plánu jsou také pedagogické praxe studentů u těch nejlepších učitelů," řekl ředitel s tím, že by rád zástupce fakulty pozval na Vědu před radnicí. Tu by mohli obohatit například jedinečným fluorescenčním mikroskopem, který přírodovědecká fakulta vlastní. „Zároveň s tímto titulem jsme dostali kartu, která opravňuje držitele k bezplatnému vstupu do všech muzeí přírodovědecké fakulty, a to i s neomezeným počtem žáků. Z toho máme velkou radost, protože fakulta má čtyři krásná muzea," podotkl Jaroslav Kočvara a vysvětlil, že si fakulta vyhlédla chebské gymnázium sama. „Důvod podle mého názoru je, že se naši učitelé se studenty dobře prezentují měli jsme mezinárodní úspěch ve Středoškolské odborné činnosti v oboru biologie, úspěšná byla i výprava na mezinárodní geografickou olympiádu v Kjótu," řekl pro příklad.

Gymnázium získalo titul Fakultní škola na pět let. Poté se přírodovědecká fakulta rozhodne, zda bude ve spolupráci pokračovat.

Gymnázium Cheb je navíc od roku 2009 přidruženou školou UNESCO.