Oslavy se bohužel musely obejít bez dlouholetého člena Jana Bureše, který před třemi týdny zemřel. Přesto v Hájích nechyběl jeho fotografie v životní velikosti visela u vchodu na hřiště. A tak se dalo říct, že i v tuto chvíli byl se svými hasiči.

Oslavy sedmdesátých narozenin odstartovala spanilá jízda Chebem, které se zúčastnily nejen domácí, ale také spřátelené sbory z okolí. Program poté pokračoval na hřišti před hájenskou hasičárnou. „Rád bych vám popřál minimálně ještě tolik," pronesl při svém projevu ředitel Záchranného hasičského sboru Cheb Jan Doubrava. Z rukou okresního starosty Petra Musila pak hájenští hasiči obdrželi děkovné listy za svou práci pro dobrovolné hasiče.

Kromě vystoupení malých mažoretek z Magic star se ke slovu dostali mladí hasiči hájenských dobráků. „Naše děti, kterých v současné době máme pětadvacet, si připravily pro všechny návštěvníky několik ukázek," uvedl Pavel Pagáč ze Sboru dobrovolných hasičů Háje. Potěr nejen předvedl štafetu požárních dvojic a požární útok, ale jejich velcí kolegové je slavnostně pasováním přijali do svých řad.

Zahanbit se nedali ani dospěláci, kteří si připravili ukázku požárního zásahu.