Na pozemcích u základní školy ve Františkových Lázních zřejmě vznikne multifunkční víceúčelová sportovní hala. Podle františkolázeňského radního Jiřího Pivoňky existuje velká šance, že tento projekt bude uskutečněn do roku 2010.

“Objekt by měl být určen pro veškeré sportovní využití, v četně větších kulturních akcí,“ uvedl Pivoňka.
Součástí sportovní haly bude také ubytovací kapacita přibližně padesáti lůžek s kuchyní a restaurací. „Najdou se zde také prostory pro zájmové sportovní kroužky,“ upřesnil radní.

Projekt je už zpracovaný a stavební povolení je vydané. „Vše je ovšem závislé na získání finančních prostředků. „Věřím, že se halu podaří vystavět a přilákáme do našeho krásného města další návštěvníky včetně méně bohatých sportovních klubů. Hodláme se zaměřit také na částečné omlazení hostů Františkových Lázní. Neměli bychom být zajímaví ´jen´ pro seniory. V novém sportovním areálu u školy by svoje zázemí mohli najít právě také ti takzvaní baťůžkáři,“ dodal Pivoňka.

Podle třiatřicetiletého Romana Šebka z Františkových Lázní by bylo skvělé dokázat do zamýšlené haly přilákat také nějaké zajímavé hudební skupiny. „Za oblíbenými koncerty by se přeci nemuselo jezdit až do Karlových Valů nebo do Chebu,“ zasnil se Šebek.