K několika případům, kdy padající strom zamezil dopravě, vyjížděli v posledních dnech hasiči Karlovarského kraje. Nehodu způsobenou spadlým stromem zažili i cestující vlakem.

„Případů byla skutečně celá řada a to jak těch, kdy stromy na vozovku přímo spadly, tak i když se nad silnici nahýbali,“ uvedl Martin Kasal, mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje.

O podobné případy se podělilo Sokolovsko, Chebsko i Karlovarsko. Neštěstí potkalo také cestující vlakem, který měl nehodu v sobotu večer u Mariánských Lázní. Osobní vlak v sobotu ve večerních hodinách narazil do spadlého stromu. Na trať před vjezdem do železniční stanice Mariánské Lázně zřejmě vlivem silného sněžení spadl strom. „Vlak, který přijížděl od Chebu, už nestačil zastavit,“ informovala mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. „Při nárazu se rozbilo čelní sklo vlaku.“

Strojvůdce utrpěl řezná poranění. „Zranění mu způsobilo právě rozbité čelní sklo. V důsledku poranění a šoku ho pracovníci záchranné služby převezli do nemocnice k dalšímu ošetření,“ uvedla Pistoriusová. Ve vlaku bylo deset cestujících. „Těm se naštěstí nic nestalo. Do stanice poté došli pěšky,“ dodala.

Počasí si tedy s dopravou skutečně zahrává a je možné, že podobným případům ještě nemusí být konec.