Přitom tradice hasičů v Chebu sahá až do roku 1864. Nakonec se jim ho letos podařilo získat. V současné době působí na území Chebu pouze Sbor dobrovolných hasičů Cheb Háje, který byl založen roku 1946 a před dvěma lety oslavil 70.výročí svého založení.

„Při konání akce pozvané okolní sbory měly s sebou slavnostní prapory a nám přišlo líto, že o takovou tradici přicházíme. Pustili jsme se do návrhů, oslovili výrobce a především město Cheb, zda by nám takový prapor pro oživení a udržení tradic nepořídilo,“ sdělil velitel jednotky dobrovolných hasičů Pavel Pagáč.

Sen se stal skutečností a na červnovém zastupitelstvu vedení města hasičům sdělilo, že jim bylo pořízení a darování slavnostního praporu městem jednomyslně schváleno.

„Když město prapor hasičům předalo, využili toho hasiči k tomu, aby zároveň odměnili samotné hasiče. Ti obdrželi pamětní medaili vydanou Sdružením hasičů Čech Moravy a Slezska (SH ČMS) k výročí 100 let od založení Československa,“ poznamenal tiskový mluvčí města Tomáš Ivanič.

Prapor se využívá při slavnostních událostech, jako jsou různá výročí a podobně.

„V současné době bude uložen u starosty a bude využíván a vyvěšován pouze při slavnostních událostech, jako jsou oslavy, pořádání různých soutěží,“ konstatoval Pavel Pagáč. „Řádově sbor dobrovolných hasičů Cheb Háje čítá asi 40 členů, a k tomu je nutné připočítat řádově asi 30 dětí,“ dodal velitel hasičů.