Jakmile se někde objeví hasiči, zrychlí se většině lidí tep. Všichni pátrají po příčinách, stejně jako tomu bylo nyní ve Velké Hleďsebi.
„Projížděl jsem Hleďsebí a najednou se objevilo plno hasičských aut. Nezastavoval jsem, ale moc mě zajímalo, co se tam stalo. Od lidí jsem se pak dozvěděl, že šlo o cvičení,“ uvedl Cheban Jiří Tomášek.

Složky Integrovaného záchranného systému (IZS) nacvičovaly v plnírně propan – butanu zásah při úniku plynu.
„Na místo cvičení byly kromě profesionálních jednotek hasičů z Mariánských Lázní a Chebu povolány i jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Drmoul a
Tři Sekery i jednotky z měst Lázně Kynžvart a Teplá. Své zastoupení měla i Policie ČR z obvodního oddělení Mariánské Lázně a dále pak další složka Integrovaného záchranného systému Royal-Rangers, která má uzavřenu dohodu o spolupráci s Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje. Royal-Rangers tak nahradili činnost zdravotnické záchranné služby,“ uvedl velitel stanice Hasičského záchranného sboru (HZS) Mariánské Lázně Martin Gaier.

„V plánu cvičení byla zahrnuta i účast členů krizového štábu města Mariánské Lázně, jejichž činnost by v případě skutečného zásahu byla nezbytná, jelikož součástí cvičení byla i evakuace osob z nejbližšího okolí firmy Thermi,“ doplnil.

Figuranty byli v tomto případě žáci deváté třídy místní základní školy. Obsadili dokonce některé nemovitosti v obci. Úkolem pro zasahující bylo všechny osoby oslovit a následně doprovodit do evakuačního střediska, kde si je převzali hasiči vycvičení pro plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva. Zasahující také zachraňovali zraněného pracovníka z prostoru zásobníků a provedli zkrápění unikajícího plynu.

„Cvičení bylo bohužel poznamenáno nepřítomností jednotek Sboru dobrovolných hasičů Drmoul a Tři Sekery, které nevyjely z důvodu nedostatku počtu členů k výjezdu. Tentokrát se velitel zásahu vypořádal s nedostatkem personálu a nepříznivými skutečnostmi bravurně, ovšem při reálném zásahu je takovéto řešení nepřijatelné. Víme, že ne vždy se vše povede tak jak se naplánuje, a důležité je se poučit z chyb či nedostatků. V tomto případě platí dvojnásob heslo: ´těžko na cvičišti, lehko na bojišti´,“ uzavřel Gaier.