VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči v maskách vylekali děti v družině

Luby - Mezinárodní cvičení v Lubech bylo první od podpisu smlouvy o vzájemné pomoci

22.6.2010
SDÍLEJ:

Požár družiny byl námětem společného mezinárodního hasičského cvičení v Lubech. Některé z dětí vyděsili hasiči v maskách, jiné to vzaly sportovně.Foto: Foto: archív SDH Luby

Zakouřená družina, zvědavé i plačící děti, houkající hasičská auta a nevěřícně koukající veřejnost. Tak vypadalo hasičské cvičení v Lubech, které prověřilo připravenost nejen mužů v uniformách, ale také pracovníků družiny.

„Pozvali jsme sbory ze Skalné, Plesné a Chebu a ze sousedního Německa,“ informoval velitel Sboru dobrovolných hasičů Luby Pavel Mikyta. „Skalenští se nakonec nedostavili, protože měli výjezd,“ řekl. „Hlavně šlo o to, abychom si vyzkoušeli komunikaci mezi námi a Němci.“
Už pět nebo šest let platí smlouva o vzájemné pomoci a toto společné cvičení bylo vůbec první od podpisu smlouvy. „Potřebovali jsme hlavně zjistit doby dojezdů,“ upřesnil Mikyta. „Výsledky jsou velmi dobré.“ Němečtí hasiči dorazili za deset minut.

Družinu zakouřili hasiči dýmovnicí a evakuovali děti. V tělocvičně byli starší žáci, kteří stihli vyběhnout sami, ale v patře čekali žáci prvních a druhých tříd. Malí školáci znervózněli a objevily se dokonce slzy. „Trochu je vyděsili hasiči v maskách, ale vysvětlili jsem jim, že jde o cvičení, tak se děti uklidnily,“ uvedla ředitelka družiny Marie Hrbková. Sama si průběh cvičení pochvalovala.

Pozitivum to přineslo právě i pracovníkům družiny, kteří si sami zkusili evakuaci dětí. Zároveň mají téma k další práci s dětmi, budou rozebírat, jak se mají žáci chovat při podobných situacích. Na místě vyrostl i záchranářský stan a němečtí hasiči se ujali ošetřování zraněných. Figuranty byly samy děti. „Školáci na hasiče mluvili česky, takže si vzájemně nerozuměli, ale slůvko au je mezinárodní, takže zranění zjišťovali němečtí kolegové právě takto,“ poznamenal se smíchem Mikyta a dodal, že pokud se svolává mezinárodní cvičení, je vždy na místě přítomen tlumočník. Povinností svolávajícího sboru je totiž zajistit bezproblémové dorozumívání. „Prý si nás také pozvou na cvičení,“ dodal.

Autor: Nataša Šmatová

22.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení