Záchrana lidského života nebo majetku, tak většina veřejnosti vnímá hasiče. O své zážitky s neobvyklým hasičským zásahem, kdy šlo o život malému srnečkovi, se podělil čtenář Deníku.

„U jednoho rybníka nedaleko Lužné jsem našel mladého srnce, napůl probořeného do ledu," začal své vyprávění čtenář z Chebu. „Zavolal jsem hasičům do Chebu a očekával, že přijedou ne příliš nadšení z této záchranné akce."

Čekalo na něj ale překvapení.HASIČI, kteří vytáhli srnečka z rybníka nedaleko Lužné, měli podle čtenáře Deníku ze záchrany upřímnou radost.

„Mile mě zaskočil přístup hasičů, kteří na místo dorazili. Jednalo se vesměs o mladé lidi, u kterých bych nepředpokládal, že budou mít upřímnou radost ze záchrany zvířete," uvedl. Opak byl ale podle jeho slov pravdou. „Dokonce ještě telefonicky zařídili jeho odvoz do záchranné stanice, protože zvíře bylo vyčerpané." Ze záchranné stanice pak bude srnec po nabytí sil vypuštěný opět do volné přírody. „Protože, jak je známo, zvířata nemluví lidskou řečí, chtěl bych těmto hasičům sám poděkovat za jejich přístup," uzavřel.