Zcela vyčerpaného srnečka museli zachraňovat mariánskolázeňští hasiči. Zvíře uvízlo v kovové bráně u zahrádkářské kolonie. Hasiče přivolal jeden ze zahrádkářů, který si předtím pozval na pomoc lesníka.

„Nešťastné zvíře zůstalo zaklíněné mezi kovovými tyčemi vstupní brány do zahrádkářské kolonie Rybízovna ve Velké Hleďsebi,“ upřesnila mluvčí Hasičského záchranného sboru (HZS) Alena Ryvolová.

Záchranná akce nebyla jednoduchá, hasiči se k zahrádkářské kolonii dopravovali pěšky.

„Na místo jsme museli vzít ruční jednotku, protože až tam jsme autem nedojeli. Cesta byla absolutně nesjízdná kvůli množství sněhu,“ informoval velitel HZS Mariánské Lázně Martin Gaier. „Srnec procpal plotem hlavu a přední nohy a pak se zaklínil,“ popsal situaci. „Rozpínacím zařízením jsme roztáhli tyče v plotě, aby mohlo zvíře vyběhnout,“ popsal akci.

„Jenže srneček vlezl do křoví, odkud jsme jej úplně vyčerpaného vytáhli a předali pracovníkovi záchranné stanice zvířat z Tachova. Řekl bych, že je už unavený z dlouhé zimy, ale to jsme asi všichni,“ poznamenal se smíchem Gaier.

Pak hasiči uvedli plot do původního stavu a vrátili se na základnu.

Zvíře se na záchranné stanici zotaví a pak jej pracovníci vypustí zpět do volné přírody. „Teď je srneček umístěný v ohradě s poníky a ovcí,“ uvedl pracovník záchranné stanice Karel Bobál.

Srnec je po dlouhé bitvě s tyčemi brány vyčerpaný, ale naštěstí má jen povrchová zranění. Je odřený, jak se snažil sám dostat z plotu. „Jestli se rozežere, tak bych ho mohl příští týden vypustit do přírody,“ doplnil Bobál.


Jak dodal, letošní zima má na svědomí již několik nálezů mrtvých zvířat. „Lidé nacházejí hlavně dravce, ale i srnčí. Zima je dlouhá a zvěř si nemůže najít potravu. Proto by se mělo dbát na přikrmování,“ řekl.