Poprat se s požárem lesní hrabanky, ale také s komplikovaným skalním terénem muselo pět jednotek hasičů. Oheň v lese zpozorovali lidé v oblasti známé jako Kňafák mezi Milíkovem a Dolním Žandovem.

„Na místě zasahovaly profesionální jednotky Mariánské Lázně a Cheb a také dobrovolní hasiči Lázně Kynžvart, Milíkov a Dolní Žandov," informoval tiskový mluvčí hasičů Karlovarského kraje Martin Kasal. „Poté co jsme slyšeli sirény, viděli jsme z lesa stoupat hustý dým," popsala jedna z obyvatelek Milíkova. „Měli jsme trochu obavu, aby se požár nerozšířil." To se naštěstí nestalo a hasiči dostali za několik hodin oheň pod kontrolu.

Zásah jim ale komplikoval skalní terén. „Zásah byl velice náročný na terén," popsal situaci Josef Prášek, fotograf kynžvartských hasičů. Ohnisko požáru se podle jeho slov nacházelo ve skalní stěně lesa. „Díky rychlému a profesionálnímu zásahu se požár podařilo zlikvidovat," řekl Josef Prášek.

Oheň naštěstí nenapáchal žádné škody. Příčina se vyšetřuje, podle předběžných výsledků se pravděpodobně jednalo o samovznícení.