Schůzka Deníku s ředitelem Hasičského záchranného sboru (HZS) Cheb Janem Doubravou začala o půl hodiny později. Seděl totiž nad plány rekonstrukce celého objektu.

„Myslel jsem, že to bude rychlejší, ale plánům se musíme věnovat skoro každý den, aby nám něco neuteklo,“ omlouval se.

Stavební práce vyhnaly hasiče do malé části přízemí, kde mají nyní učebnu, jídelnu i společenskou místnost v jednom. Ložnice se také přesunuly do provizorních prostor. Takto stráví tři měsíce, neboť vědí, že odměnou jim budou nově zrekonstruované prostory . Ale nestěžují si. „Já jsem spokojený všude,“ smál se hasič Stanislav Bartko.

Dokonce se zapojují do prací, sami opravili fasádu garáží a část výjezdů, protože rozpočet na nové garáže je mnohem větší, než se původně předpokládalo. Jejich celková rekonstrukce se tedy odložila na neurčito a pracuje se přímo na stanici.

„Musím chlapy pochválit. přistoupili k tomu dobře a je vidět, že pracují se zájmem a není to jen odevzdaná práce. Koneckonců tady stráví třetinu svého života,“ poznamenal Doubrava.

Práce se dotknou tří podlaží a ve finále by z nevyhovující stanice mělo vzniknout důstojné prostředí pro chebské hasiče i pro návštěvy z řad odborné veřejnosti. „V každém případě to tady bude útulnější,“ dodal ředitel.

Náklady na opravy činí 12 230 000 korun a peníze poskytlo město Cheb.

Práce započaly už v říjnu loňského roku a hotovo bude letos v červnu.

„Staví se za plného provozu, nicméně chod stanice nesmí být ohrožen,“ upozornil ředitel. Ložnice, které jsou nyní po osmi lidech, se zmenší a budou po čtyřech. „Vejde se tam 16 lidí,“ informoval Jan Doubrava. „To je ažaž,“ smál se. Celkovou rekonstrukcí a modernizací projdou i sociální zařízení včetně šaten. Zvětší se i učebna, a to tak, aby se zde mohly konat odborné přípravy pro dobrovolné hasiče a nemuseli se všichni tlačit v malé místnosti.