Situace na hazlovském úřadě se vyostřuje. Miroslav Všetečka, který byl ministerstvem vnitra pověřený vedením obce, ve čtvrtek předal úřad Lence Dvořákové. Ta vedla obec před ním, poté, co se vzdal mandátu první starosta v tomto volebním období Josef Čapek. Klid ale nikdo nečeká.

„Ve čtvrtek jsem byl ´přinucen´ předat úřad,“ potvrdil Miroslav Všetečka s tím, že tak učinil na radu svého právníka. Jak podotkl, do Hazlova měl přijet na jednání ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek.

Místo něj však přijeli policisté a právník s úředníkem krajského úřadu. „Krok ze strany krajských úředníků se mi zdá přinejmenším podivný,“ a podotýkal, že s rozhodnutím z principu nesouhlasí.

„Nyní budou o Hazlově rozhodovat lidé, kteří ve volbách příliš hlasů od občanů nedostali. Navíc pan Čapek čeká na řešení své kasační stížnosti a případné rozhodnutí Ústavního soudu,“ dodává s tím, že alespoň doufá v uklidnění situace.

To by si přála i Lenka Dvořáková, nevidí to však jako reálné. „Konečně bylo dosaženo práva,“ uvedla. „Myslím si, že bude ještě chvíli trvat, než se vášně zklidní,“ dodala.

A jak krok odůvodnil Krajský úřad Karlovarského kraje?

„V Hazlově je platné usnesení tamního zastupitelstva, které se konalo 28.6. 2011 a zvolilo starostku Lenku Dvořákovou a místostarostu Josefa Mondeka,“ sdělila mluvčí úřadu Andrea Bocková. „Krajský úřad Karlovarského kraje ve spolupráci s ministerstvem vnitra fakticky zajistil 25. srpna předání funkcí,“ dodala.