Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koupaliště? Za dva roky

HAZLOV - Obyvatelé Hazlova se upravené vodní plochy blízko svých domovů dočkají. Starosta koupaliště slíbil

26.6.2007
SDÍLEJ:

Hazlovský starosta Josef Týzl ukazuje na jakém krásném místě vyroste v budoucnosti nové koupaliště pro hazlovské občanyFoto: DENÍK/ Václava Simeonová

Již pár let se nemají Hazlovští ani v těch nejparnějších dnech kde osvěžit. Stěžují si, že dlouhé čtyři roky čekají na nové koupaliště. Na to původní, 'Ovčín', se nemají šanci dostat. Nachází se totiž na nově vybudovaném golfovém hřišti. „Při koupání na nás nějaký hlídač řval a vyhazoval nás,“ stěžovala si občanka Hazlova Dagmar Grušová. „Marně hledáme náhradní koupaliště.“

Starosta Hazlova Josef Týzl i Milan Richter z Golf Clubu Františkovy Lázně sídlícím v Hazlově taková tvrzení vyvracejí. „Jedná se o pozemky získané v restitucích, které se vydaly v Hazlově,“ vysvětloval starosta. „Na veřejném projednávání se o zahájení stavby golfového areálu mluvilo, ale konalo se bez jakýchkoliv připomínek ze strany obyvatel Hazlova!“ Pozemky tedy se staly majetkem současných vlastníků. To se ovšem netýkalo vodních ploch. „Ty byly stále v majetku obce,“ připomněl starosta.

V roce 2001 uložili zastupilé starostovi Josefu Týzlovi, aby situaci kolem vodních ploch vyřešil. „Manipulační plocha kolem vodního toku je ze zákona tři metry,“ řekl starosta. „Nic podobného ale u stojatých vod neexistuje.“ To tedy znamená, že se lidé chodili koupat do rybníka, který sice Hazlovu patřil – plocha okolo něj ne.
„Rybník už ale golfisté nemají v pronájmu,“ řekla Grušová. „Tento úžasný rybník jim byl obcí prodán a smlouvy má náš starosta Josef Týzl na obecním úřadě.“

Tvrzení Dagmar Grušové se ale na pravdě nezakládá. „Všechny tamnější vodní plochy jsme prodali rybářům,“ sdělil Týzl. „S Golf Clubem byla uzavřená smlouva o smlouvě budoucí. Vzhledem k tomu, že nebyly dodrženy podmínky, prodali jsme rybníky Českému rybářskému svazu. Na internetu se každý může podívat, komu rybníky patří.“

Hazlovský Golf Club ale o vodní plochy neztrácí zájem.
„Chceme dobře vyjít s občany Hazlova,“ potvrdil Milan Richter z Golf Resortu. V současné době financují majitelé Golf Clubu několika sty tisíci korunami projektovou dokumentaci zcela nové vodní plochy.
„Nové koupaliště jsem občanům slíbil a také ho postavím,“ stál si za svým starosta. „V době, kdy měli Hazlovští k dispozici náhradní plochu, která ke koupání nevyhovovala, se preferoval systém revitalizace.“ Tedy nevznikaly nové plochy, ale staré se obnovovaly. „Momentálně je situace jiná a jediné, co chybí k postavení nové vodní nádrže, jsou finance z dotací,“ vysvětlil Týzl. „Nové koupaliště vznikne během dvou let,“ slíbil starosta. „ To je čas i s vybudováním. Ovšem bude to koupaliště se vším všudy – sociálním zázemím, plavčíkem, oplocením, ale také placeným vstupem,“ dodal starosta.

 

26.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení