Zde se uskutečnil benefiční Koncert pro Jakoubka, kterého se bez nároku na honorář zhostil smíšený pěvecký sbor CHORUS EGRENSIS s Alexandrou Benešovou a folková skupina Potíže.

„Obec ho uspořádala v rámci veřejné sbírky Léčba pro Jakoubka,“ informovala starostka Hazlova Lenka Dvořáková. Kubík Janouš z Hazlova prodělal dětskou mozkovou obrnu a nadějí na zlepšení jeho zdravotního stavu je léčba na Slovensku. Tři týdny ve zdravotnickém zařízení však stojí 108 tisíc korun. Hazlovským není jeho osud lhostejný, a proto se rozhodli uspořádat veřejnou sbírku. „V současné době jsme vybrali 33 541 korun. Není to částka konečná, protože se k ní připočítá výtěžek z benefičního koncertu,“ řekla Dvořáková.

Kubík ani jeho maminka se koncertu zúčastnit nemohli. Jakoubek se už podrobuje další léčbě na Slovensku. „Mrzí nás, že jsme se nemohli zúčastnit,“ napsala maminka Monika v dopise, který adresovala všem přítomným. „Nyní podstupuje pátou léčbu a Jakoubek začíná dělat první kroky, ze kterých má velkou radost. Rádi bychom poděkovali za pomoc,“ uvedla.

„Je mi Kubíka moc líto,“ řekla před koncertem Anna z Hazlova. „A jestli mu náš příspěvek pomůže, budu mít radost.“