Deníku se ale stačil svěřit, že po lyrickém období plném romantiky se vrací také k rockovější hudbě. Spolus muzikantem Davidem Vostrým přichystal nový projekt s názvem Tudor Enemy, kterým navazuje na svoji první hudební etapu, a to s kapelou Tudor. Skladba Budu klesat ke dnu se k posluchačům dostala v podobě videoklipu už na začátku července.

„Black metalovou skupinu Tudor jsem založil ještě na střední škole,“ vzpomíná Petr Batěk. „Byl jsem tehdy autorem většiny skladeb a po několika demosnímcích jsme natočili monotematické dílo Bloody Mary, které vyšlo nejprve u nás na audiokazetách a později i na CD u Labelu v Thajsku. V Californii pak vyšlo vinylové dvojalbum složené ze starých demosnímků Zombie a Skeletor,“ říká herec.

„Nový projekt ze starého Tudora jen vychází, přeci jenom trochu stárneme, tedy vlastně zrajeme. Tentokrát jej stavíme s Davidem Vostrým, se kterým se mi pracuje moc dobře. Už od středy 1. července poskytujeme tento první song veřejnosti prostřednictvím YouTube. Na novém albu Tudor Enemy zatím pracujeme. Pro spoustu mých fanoušků bude novinka asi překvapivá, ale žádný strach, co nevidět vyjde také má čtvrtá básnická sbírka,“ uvádí zpěvák.

Do Františkových Lázní se herec a zpěvák rád vrací, stejně tak jako do Západočeského divadla v Chebu, kde ztvárnil už mnoho rolí. „V Chebu se rád procházím třeba chebskou Krajinkou. Tam je velmi pozitivní energie. Považuji ji za takové druhé centrum Chebu. Prostor, kde se lidé setkávají a je jim tam společně dobře,“ říká.