Vyhláška začala platit minulé úterý. „Městská policie již nové provozní doby zkontrolovala,“ sdělil chebský místostarosta Michal Pospíšil. „Od začátku platnosti byla vyhláška 16 krát porušena.“

Jak uvedl chebský starosta Pavel Vanoušek, k nařízení nepřistoupili proto, aby podnikatelům komplikovali život. „Mnozí obyvatelé si stěžovali. Druhým argumentem je fakt, že jsou některá místa zdrojem problémů, kterými se musejí strážníci opakovaně zabývat.

A proč vznikl problém s hernami? „Kromě kasín existuje v Chebu jediná lokalita, kde mohou fungovat výherní hrací přístroje, a to je Svatý Kříž,“ vysvětlil chebský starosta Pavel Vanoušek. Licence na videoloterijní terminály ale vydává Ministerstvo financí bez ohledu na to, zda s tím město souhlasí. Zastupitelé tak zkusili novou zbraň proti hernám v centru města. „Jejich provoz byl omezen novou vyhláškou,“ sdělil Vanoušek s tím, že mohou otevřít v době od 9 do 17 hodin. A to se týká všech heren, ale i restaurací, ve kterých je byť jediný automat. Všechna restaurační zařízení a bary v určených lokalitách musí zavřít do půlnoci ve všední den a do dvou hodin v noci v pátek a sobotu .