„Je vidět, že lidem na kostele záleží,“ konstatoval starosta obce Jany Ryba. Právě tato akce vznikla na podporu kostela. „I když tady moc nevybereme, ale jsme tu,“ řekl starosta.

„Tady je to jiné a obyvatelé drží pospolu,“ připojila postřeh kronikářka Ivana Horáčková.

První Candrbál měl původně být ples. „Přišel s tím Jirka Werner,“ vysvětlil Ryba. Dotyčný se ujal mixážního pultu, nechyběla ale ani živá muzika v podání kapely Hubáci.

Kostel ožil maskovanými tanečníky, ač se mnoha nezasvěceným zdálo podivné. „Žije to tady,“ dodal Ryba.

V letošním roce poskytlo obci Ministerstvo kultury v rámci programu záchrany architektonického dědictví 2011 690 tisíc korun. Dofinancování dotace bude hrazeno částečně ze sponzorských darů Občanského sdružení na záchranu kostela, z veřejné sbírky a z rozpočtu obce.

„Celkem to bude skoro milion korun. Měli bychom už opravit střechu kostela. Od Karlovarského kraje letos žádný příspěvek nedostaneme, žádostí je moc a peněz málo,“ informoval starosta.

Další novinka se týká můstku na strží od hradu Seeberg ke kostelu. V současné době probíhá řízení o stavebním povolení, na podzim podá obec žádost o dotaci a pak starý most nechá strhnout a postavit zbrusu nový, dřevěný. Projektová dokumentace je hotová a podle rozpočtu by měla stavba vyjít na čtyři miliony korun.