Právě touto kuchařskou soutěží každoročně oslavují místní ženy svůj svátek.


Zatímco v předešlých ročnících mohli účastníci uvařit, usmažit či upéct, cokoli se jim zachtělo, letos byly tématem jednohubky, a to jak slané, tak sladké. Porotci se stali sami účastníci, kteří na oslavu Mezinárodního dne žen dorazili. Klání v kategorii sladkých jednohubek vyhrála Lucie Sulková a ve slaných pochoutkách kralovala jedna ze spoluzakladatelek soutěže Šárka Soukupová.
A jak vlastně nápad pořádat kulinářskou soutěž vznikl? „Kdo by neznal populární televizní soutěž Prostřeno? A my jsme to chtěly vyzkoušet po našem. A kdy jindy něco podobného uspořádat než při oslavách Mezinárodního dne žen?" řekla Šárka Soukupová, která s nápadem přišla společně s Evou Jaškovou. Jejich nápad se místním zalíbil a stala se z něj tradice. Dnes už si oslavu bez tohoto klání umí představit jen málokdo.


Dámy se ale nebavily jen tradiční soutěží. Všechny přišly potěšit děti z místní mateřské školy, které si pro ně připravily krásné pásmo plné básniček, písniček a tanečků. Pogratulovat k svátku ´svých´ dam přišel i starosta obce Petr Zetocha a samozřejmě nechyběla ani kytička, kterou předávaly děti z mateřinky.