Změna času je opět zde. V neděli 28. října končí letní čas. Ve 3 hodiny posunou také Chebané ručičky na hodinách o hodinu zpět.
Většina oslovených obyvatel Chebska šedesát minut spánku 'navíc' vítá. „Rozhodně je mi posun příjemnější než ten na jaře,“ pověděla devětadvacetiletá Jana Novotná z Chebu.

Jenže podle odborníků se změna na zimní čas nikterak neliší od přechodu na čas letní. „Za půl roku si zvykneme a přizpůsobíme se,“ pověděl chebský psycholog Ján Pobežal. „Nelze říct, že by tento posun byl lepší. Pro tělo je to také změna.“ A dodal, že se s tím tělo srovná přibližně za deset dní.
Čas se mění poslední neděli v březnu a v říjnu. Již několikrát se diskutovalo o zrušení změn, ale vždy bylo více argumentů pro jejich ponechání než pro nastavení jednotného času po celý rok.

Každoroční letní čas byl v Československu zaveden v roce 1979. Od roku 1996 je letní čas o jeden měsíc delší – trvá až do posledního víkendu v říjnu, čímž je letní čas zaveden po větší část roku než čas pásmový. Tato změna byla provedena v celé Evropské unii, přizpůsobilo se i Česko. Zdroj: www.wikipedia.cz