„Jedná se hlavně o stav toalet, chodby nebo také přilehlé restaurace," informoval starosta Miroslav Picka. „Některé části našeho kulturního zařízení nevypadají dobře. Proto plánujeme různé nápravy. V současné době už připravujeme studii na projekty, které by měly řešit některé zásadní problémy." Těmi se například rozumí zatékání vody z okapů pod budovu.

Opravovat by se měly toalety, podlaha nebo vstupní prostory a chodba. Už nyní hranická radnice odhaduje, že finanční náklady na realizaci rekonstrukčních akcí a úprav budou velmi vysoké. Proto bude třeba udělat vše postupně.

Podle Miroslava Picky souvisí oprava toalet také s provozem přilehlé restaurace. „Chtěli bychom, aby se služby restaurace zlepšovaly a aby ji lidé co nejvíc navštěvovali," řekl Miroslav Picka. „Podle vysoké návštěvnosti akcí pořádaných v Besedě lze usuzovat, že zájem lidí o zdejší akce je vysoký. To nás určitým způsobem zavazuje, abychom prostředí budovy co nejvíce zpříjemnili."

Podle hranických občanů je kritický zejména stav toalet v Besedě. „Radnice by jim určitě měla věnovat pozornost a něco s nimi brzy udělat," uvedl hranický občan Petr.

(wun)