Otázka pro Petra Horkého, ředitele Infocentra města Karlovy Vary a člena Zastupitelstva Mariánských Lázní:
V lokálních médiích zazněly náznaky vašich názorů na současnou situaci v Mariánských Lázních. Můžete je pro čtenáře Deníku konkretizovat?
Jako mariánskolázeňský patriot cítím, že chybějící vize budoucnosti města je asi jeho největším problémem. Lázeňství dnes prochází změnami, od tradiční lázeňské léčby se stále více přechází k takzvaným wellness programům. To podle mne není dobře, protože Mariánské Lázně jsou specifické lázeňské město, známé právě tradiční lázeňskou medicínou. Těch dvě stě let tradice by nás mělo určitým způsobem zavazovat. Právě toto tradiční lázeňství, které je v současnosti na ústupu, bychom měli posilovat. Budoucnost lázní nevidím špatně.
Nemusíme mít zatím strach, že by přestala téci léčivá voda, nikde v okolí není plánovaná výstavba žádného průmyslového komplexu, takže i vzduch tu bude nadále čistý. To jsou naše hlavní devizy. Evropská i světová ekonomika se vzpamatovávají a vždy budou lidé, kteří budou potřebovat a chtít načerpat nové síly a obnovit si zdraví v lázních. Světová, ale i česká klientela se pomaličku vrací do našich lázeňských měst.
Hospodaření s veřejnými prostředky je další oblast, v níž vidím velké rezervy. Jedná se o rozdělování dotací z městského rozpočtu do kultury a sportu, nedodržování vyhlášených pravidel, která sama o sobě nejsou jasná a jednoznačná. Jsou tu i sporné investiční akce, jako rekonstrukce školky za šedesát milionů korun, k níž mám nesporné doklady, že šla pořídit za poloviční cenu. Dalším tématem je lokalita Nová Chebská, kde se mělo již více než před rokem začít stavět, a pozemek stále leží ladem a je městu pro ostudu. Město také téměř neřeší problém s dlužníky. Chápu, že se jedná o naše obyvatele, ale žijeme v právním státě a své dluhy musí hradit každý z nás.