Mladí horolezci ze zájmového kroužku při Domě dětí a mládeže (DDM) Sova v Chebu už budou moci trénovat i za špatného počasí. V nejbližších dnech se začne stavět nová horolezecká stěna ve vnitřních prostorách 1. Základní školy v Chebu na sídlišti Skalka.

„Stane se tak v rámci projektu Lezení, základ pohybu, který financuje Česká národní agentura Mládež,“ informovala Radka Hurtová z DDM. „Z grantového programu Mládež v akci získali horolezci celkem šest tisíc euro na výstavbu stěny,“ upřesnila.

„V současné době již DDM Sova má jednu venkovní horolezeckou stěnu,“ doplnila Zdeňka Fafílková, vedoucí horolezeckého kroužku, která o grant společně s mládeží požádala. „Ale neměli jsme kde trénovat v zimě. Což se nyní změní,“ uvedla.

Horolezci se podle ní množí jako houby po dešti a tak čím více stěn, na které mohou lézt, tím lépe. „Kromě členů horolezeckého kroužku budou stěnu využívat také děti ze základní školy v rámci tělesné výchovy a ostatní děti a mládež z Chebu ve volnočasových aktivitách,“ dodala Fafílková.