Okresní hospodářská komora (OHK) Cheb a Regionálního hospodářská komora (RHK) Poohří, která má členy ze Sokolovska a Karlovarska, se opět pokusí spojit do jednoho subjektu.

Komory to zkoušely už loni, ale RHK Poohří nakonec couvla a na dohodu nepřistoupila. Zástupci obou komor tento týden oznámili, že tentokrát by ale už sloučení obou komor nemělo nic zabránit.

Důvod pro sloučení obou komor je podle předsedy OHK Cheb Jakuba Pánika v podstatě stále stejný. „Nově vytvořená krajská komora bude mnohem silnějším subjektem, a může tak účinněji prosazovat zájmy podnikatelů v regionu,“ uvedl.

„Letos jsme našli lepší společnou řeč a domnívám se, že ke sloučení by mělo být vše připraveno do léta. Podmínky jsou pro nás lépe nastaveny, než tomu bylo v minulém roce,“ podotkl Pánik.

„Pro spojení obor hospodářských komor jsou už schváleny základní podmínky,“ uvedl místopředseda RHK Poohří Jan Novotný. Shoda podle něho panuje rovněž v personálních otázkách. Nyní vznikají dvě odborné pracovní skupiny, jež budou sloučení komor připravovat.

Jedna má na starost všeobecné podmínky a smlouvy, druhá ekonomickou část spojení. „Předpokládám, že ke spojení může dojít v září,“ dodal Novotný. „Soutěžení mezi dvěma komorami v malém regionu by nebylo ku prospěchu věci,“ poznamenal Novotný. „Našli jsme shodu v tom, že krajská komora je zapotřebí,“ řekl.

OHK Cheb patří mezi největší okresní komory v zemi, má přibližně 150 členů. Jejími členy jsou podnikatelské subjekty nejen z Chebska, ale rovněž ze Sokolovska a Karlovarska. Regionální hospodářská komora Poohří má členy především z okresů Sokolov a Karlovy Vary, ale i několik z Chebska. Sdružuje kolem 130 subjektů.