Vybraným studentům se dostalo té pocty vařit oficiální oběd a obsluhovat prezidenta Václava Klause s doprovodem.

„Jedná se o žáky čtvrtého ročníku, kteří uspěli při konkurzu,“ informoval ředitel hotelové školy Jiří Chum. Na akci se podílelo šestnáct studentů. „Je to pro nás velká událost. Prezidenta republiky jsme zde hostili jen jednou. Byl jím v roce 1947 prezident Edvard Beneš,“ řekl s tím, že studenti se svého úkolu zhostili opravdu svědomitě. „Je to pro ně zážitek na celý život. Nejen pro ně, ale také pro školu je to velká pocta a zcela jistě je to jeden z vrcholů,“ dodal.

„Volba, kdo se zhostí tohoto úkolu, nebyla tak těžká,“ uvedla tisková mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková. „Hotelová škola v Mariánských Lázních je prestižní školou, na svém kontě má spoustu úspěchů nejen u nás, ale také v zahraničí.“

Tento okamžik nenechává lhostejnými ani rodiče studentů, kteří se na slavnostním obědě pro hlavu státu podíleli. „Já i manžel jsme na syna opravdu moc pyšní,“ sdělila maminka kuchaře Martina Musila Viktorie Bayerová. „Vaření je od malička jeho koníčkem a každou svou volnou chvilku tráví v kuchyni. Věděla jsem, že je šikovný, a moc mu to všichni přejeme.

On sám byl moc rád, že se mu povedlo být mezi vybranými studenty, kteří mají tu čest vařit pro prezidenta,“ uvedla s tím, že jí samotnou překvapilo, že Martin vůbec nebyl před jedním ze svých velkých dnů nervózní. „Opravdu byl sebejistý a žádnou trému na sobě nedal znát. Říkal, že to určitě zvládnou bez problémů a všechno dobře dopadne,“ dodala.