„Celkem jsme se studenty na těchto dvou sochách pracovali přes dva měsíce, poslední úpravy na sochách jsme dělali přímo u hotelu," sdělil akademický sochař Michal Moravec. „Sochy jsou vytesány z pískovce a nejsložitější byla asi přeprava obou soch sem do Mariánských Lázní. Přece jen velbloud váží 3 tuny, což je poměrně hodně," podotkl sochař.

Před každým umístěním v parku před hotelem musejí být sochy napuštěny speciální směsí, která je chrání před povětrnostními vlivy.

„Všechny sochy musí projít takzvanou hydrofobizací, což je speciální postup, který zabraňuje tomu, aby se do sochy vsakovala voda, a udržuje sochu stále v takovém vzhledu, jak potřebujeme," podotkl Michal Moravec.

„Dvě nové sochy na prostranství před hotelem Krakonoš v Mariánských Lázních jsme odhalili již potřinácté," informoval ředitel hotelu Krakonoš Jiří Richter.

„Rozšířili jsme sochu betléma o další přírůstek ve formě 3 tuny vážícího velblouda. Druhým objektem, který jsme dnes představili veřejnosti, byla perníková chaloupka se sochou ježibaby. Začátkem září k tomuto objektu přibude ještě Jeníček a Mařenka. Pro perníkovou chaloupku jsme se rozhodli proto, že ji znají všichni.

Kmotrem perníkové chaloupky se stal herec Aleš Háma, který do lázní zavítal s velkou radostí.

„Do Mariánských Lázní jezdím docela často a rád. Mnohokrát jsem navštívil například zdejší divadlo, protože je krásné. Často do Mariánských Lázní přijedu i s manželkou, když si chceme oba odpočinout," sdělil Aleš Háma.