Obrovský zájem a téměř tři stovky vystavovaných druhů, tak lze charakterizovat tradiční velkou výstavu hub v Mariánských Lázních.


Zatímco loňskou sezonu houbaři nazvali úžasnou, o té letošní se to říci nedá. „Rozjezd byl katastrofální," řekl jeden z těch, kteří na výstavu dorazili. „Naštěstí začalo pršet a lesy jsou nyní hub plné."
Členové Mykologického klubu Slavkovský les, kteří tradičně výstavu pořádají, představili nejen běžné druhy hub, ale také opravdové rarity. Navíc další druhy přibývaly ještě během výstavy. „Lidé nosí. Například nám díky nim přibyla muchomůrka panterová," uvedl předseda Mykologického klubu Jiří Pošmura.


Letos mohli návštěvníci vůbec poprvé vidět na výstavě v Mariánských Lázních opravdovou raritu. „Tou byla masenka lišejníková, kterou jsme dostali od přítele z Mariánskolázeňska," uvedl Jiří Pošmura.
Mnoho návštěvníků využilo výstavu také k tomu, aby se zeptali, jak se houba, kterou našli v lese, jmenuje. „V naší mykologické poradně pomáháme určit druhy, a navíc odpovídáme na dotazy," přiblížil.


Velký úspěch jako každý rok zaznamenal koutek, ve kterém mohli houbaři ochutnat speciality, jako například pečenáče, pošmurky nebo houbovou nádivku. „Miluji houby," řekla Karolína z Chebu. „Zkusila jsem všechno a moc mi to chutnalo."