Členové mykologického klubu ale nechtěli návštěvníky zklamat, proto se pro houby rozjeli do různých koutů republiky. Navíc potěšili houbaře z našeho regionu, protože se podle nich ještě pořád může sezóna rozjet.

„Věřím, že to tak může být. Akorát nesmí přijít dlouhodobé mrazíky, aby nepromrzla půda. Lesy jsou ale zatím prohřáté a mohly by ještě vyrazit podzimní houby, třeba čirůvky, bedly. Je možné, že začnou růst i hřibovité houby, které lze sbírat až do zámrazu. Sám si pamatuji, že jsme hřiby sbírali i v listopadu. Záleží ale na počasí,“ řekl Jiří Pošmura z Mykologického klubu Slavkovský les.

Výstava, která se jako tradičně konala v sídle CHKO Slavkovský les, nabídla kolem 250 druhů hub. A to je podle mykologů úspěch, protože místním houbařům zatím letošní horké a suché léto nepřálo.

Ve hře byla dokonce varianta, že se letošní výstava zruší. „My, skalní vystavovatelé, jsme řekli, že výstava bude, i kdybychom se měli rozjet po republice a nabrat houby tam. Členové mykologického spolku tak jeli až do jižních Čech k Třeboni a pak se přemístili do Benešova u Prahy.

Tam jim dokonce pomohl mykolog, kterého nikdy neviděli, jen se znají přes internet. Vzal si volno a šel s nimi do terénu sbírat houby,“ podotkl Jiří Pošmura.

I tentokrát návštěvníci mohli vidět několik rarit.

„Máme zde třeba kováře žlutého nebo třeba masenku lišejníkovou. Ta roste ve vlhkém údolíčku u Mariánských Lázní a v republice jsou jen další dvě místa, kde roste – pak ještě někde na severu a na Moravě.“

Připraveny byly i tentokrát ochutnávky jídel z hub, nově zde byl třeba houbový tataráček.
Výstava tradičně láká kované houbaře, ale i začátečníky. Právě do druhé skupiny patří Jakub Sládek, který sbírá houby dva roky. „Inspirovala mě právě tato výstava. Je to perfektní akce pro všechny, které zajímá obecně téma hub,“ dodal.