Za houbařské blázny označují celou svoji rodinu manželé Jaroslava a Petr Poslovi z Mariánských Lázní. Oba své vášni propadli natolik, že vstoupili do tamního mykologického spolku. Také si nenechali ujít tradiční víkendovou výstavu hub, na kterou přinesli ostatním návštěvníkům ochutnat své houby naložené v octě.

„Na výstavu vždy něco dodáme, letos to byly právě nakládané houby,“ pochlubil se Petr Posel. „Do lesa chodíme poměrně často a vždy se nám podaří nějaký zajímavý nález. Letos jsme například objevili na Bečovsku jedovaté bedly kaštanové. Ty se dají poměrně lehce zaměnit s jedlými bedlami červenajícími. Jsou ale menšího vzrůstu a divně zapáchají.“
Jak konstatoval Petr Posel, letošní houbařská sezona začala velice brzy. „První podzimní houby jsme nacházeli už v červnu. Denně jsme jich spolu s vnoučaty domů přinesli košík,“ pochlubil se náruživý houbař. A kterým houbám dává přednost? „Jednoznačně masákům. Z těch se dá udělat všechno. Hřiby jsou nádherné v lese, ale jak se rozkrojí, jsou často červavé. Na omáčku je zase nejlepší směs, “ doplnil Petr Posel.