Česká mykologická společnost, pobočka Lázně Kynžvart, pořádá ve dnech 15. a 16. 9. expozici v Mariánských Lázních v budově Správy CHKO Slavkovský les naproti mariánskolázeňské hotelové škole. „Návštěvníci naši akci mohou shlédnout v sobotu i v neděli od 9 do 17 hodin,“ uvedl předseda České mykologické společnosti v Lázních Kynžvartu Jan Šimice. Chybět nebudou ani oblíbené ochutnávky houbových specialit. Také labužníci si už tradičně přijdou na své,“ lákal . Nadšený mykolog Šimice naši žádost o rozhovor neodmítl.
Prozraďte, kolik exemplářů hub jste už dali dohromady?Ještě nemáme žádný. Naše mykologické specialitky totiž bohužel rychle podléhají zkáze. Do lesů v okolí Mariánských Lázní se asi se sedmi kolegy vydáme až ve čtvrtek a v pátek. Rozhodně budeme mít k obdivování zase nejméně 150 druhů hub. Jako každý rok nám pomůže určovat ty speciální druhy zkušený a známý mykolog z Plzně Svatopluk Holec.
Proč se vaše tradiční expozice opět neuskuteční v mariánskolázeňské hotelovce?Oslovili nás se zájmem o spolupráci ochranáři přírody. Myslím, že spojení ochranáři a nadšení houbaři může i v budoucnu fungovat. Dokonce plánujeme i společné vycházky do přírody.
Jaký je váš názor na současnou houbařskou sezónu na Chebsku?Je to určitě slabší než v předchozích letech. Krátká tropická vedra v srpnu totiž napáchala v našem regionu značné škody. Nejenže vysušila podhoubí, ale mnohdy ho také spálila.