Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Houslaři se dočkají lepší školy. Snad

Cheb - Rekonstrukce objektu má stát 30 milionů. 

14.8.2014
SDÍLEJ:

Houslařská škola.Foto: Deník

Na více než třicet milionů korun vyjde rekonstrukce chebské houslařské školy. Karlovarský kraj se do ní pustí, pokud se mu podaří získat dotaci.

Škola je unikátní. Stejné obory lze v Evropě studovat jen na dalších čtyřech místech, a tak ji navštěvují studenti nejen z různých koutů republiky, ale i ze zahraničí.

Objekt houslařské školy, která spadá pod Integrovanou střední školu Cheb, je ve vlastnictví Karlovarského kraje. „Cílem projektu je kompletní rekonstrukce objektu houslařské školy, a to všech stavebních částí a instalací," uvedla Veronika Severová, mluvčí krajského úřadu. „Zároveň dojde k přestavbě stávajících garáží na truhlářskou dílnu, čímž bude zajištěna výuka obou dřevozpracujících oborů, které škola nabízí, tedy Uměleckořemeslná stavba hudebních nástrojů a Truhlář," popsala. V rámci rekonstrukce projde opravou i plášť budovy a střecha. Půda se navíc promění ve speciální sklad dřeva pro výrobu hudebních nástrojů. Upraveny budou také učebny, které budou moderně vybaveny.

Kraj by rád získal na rekonstrukci dotaci, a to z Regionálního operačního programu NUTS 2 Severozápad. Původně chtěl požádat o finance z Cíle 3, to však nakonec nevyšlo. „Projektová dokumentace byla zpracována již v roce 2012," uvedla Veronika Severová

Kraj chtěl získat dotaci z Cíle 3. „V průběhu hodnocení projektu však došlo k výraznému zkrácení požadované dotace z důvodu nedostatku finančních prostředků v operačním programu. V objektu houslařské školy tak proběhla pouze dílčí část oprav," doplnila Severová.

Celá rekonstrukce by měla vyjít na částku přesahující 30 milionů korun, kraj by měl financovat 15 procent, tedy 4,5 milionu. Pokud dotaci získá, práce by měly začít v únoru příštího roku a hotovo by bylo o osm měsíců později.

Autor: Václava Simeonová

14.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení