„Moc se mi akce líbila. Vyzkoušela jsem si nejen lezení pod ostnatým drátem, ale i lezení po laně anebo házení granátem. Nejtěžší pro mě asi bylo lézt po laně," sdělila malá návštěvnice Nikolka Siváková.

Děti si v prostorách hradu vyzkoušely disciplíny, které museli opravdu vojáci Comnados za druhé světové války absolvovat.

„Návštěvníci si zastříleli například ve střelnici, kde se snažili strefit do terče, útočili bodákem na nepřítele, museli poznat jednotlivé bojové disciplíny protivníků a podobně," vyjmenoval kastelán hradu Cheb Tomáš Dostál.

A i když se na jiných hradech věnovali zejména oslavám výročí narození Karla IV., ani na tom chebském zoufat lidé nemusejí. Během dalších týdnů totiž hrad Cheb připravuje hned několik akcí, které se Karla IV. budou týkat.

„Jednou z nejbližších akcí je Vivat Imperator, která se na hradě uskuteční od soboty 18. června do neděle 19. června. Budou to vlastně rytířské slavnosti spojené s turnajem středověkých válečníků. Na největší hradní slavnosti k poctě Otce vlasti se mohou lidé těšit v červenci," podotkl Tomáš Dostál.