Uplynula zatím jen polovina prázdnin, chebský hrad už ale navštívilo přes třicet tisíc lidí. A to je toho pro návštěvníky připraveno ještě mnoho nová expozice i několik zajímavých kulturních akcí.

Na hradě se stále něco vylepšuje. „V současné době připravujeme novou expozici nazvanou Řemeslné dílny," uvedl kastelán chebského hradu Tomáš Dostál. Z větší části bude hotová již na konci prázdnin. „Představena zde budou dobová řemesla z období baroka. Jde o exteriérovou expozici, která se bude nacházet v prostoru u východní hradby, tedy mezi hradní kaplí a jihovýchodním bastionem," doplnil.

Před zahájením hlavní turistické sezóny proběhla na hradě rekonstrukce vstupní lávky, ještě před letními prázdninami byla otevřena i další dosud nepřístupná část hradního areálu středověká věžička, která se nachází v předhradí. „Jedná se o jednu z posledních středověkých obranných věží v Chebu, která se navíc dochovala v téměř původní podobě. Z jejích střílen si návštěvníci mohou prohlédnout předhradí, areál Krajinky i nejbližší okolí Chebu," popsal.

A nouze nebude ani o zajímavé akce. „Z nejbližších kulturních počinů bych návštěvníky pozval na akci nazvanou Hradní hraní hradní paní, která proběhne o víkendu 16. a 17. srpna," podotkl kastelán.

A bude o co stát, program je nachystaný opravdu bohatý. Příchozí se například setkají se známými humoristy a kreslíři a zahraje živá hudba kapela známého kreslíře a humoristy Zdeňka Hofmana 'Dexempo Retro Cirkus'.

Malé návštěvníky jistě potěší jízda na koních, malování na obličej, skákací hrad nebo třeba pohádková představení.

Vystoupí také Markéta Rösslerová a pes Charlie, kteří předvedou dogdancing. Michaela Kunová zase ukáže, jak lze vycvičit koně.

Kromě toho bude připravený jarmark a samozřejmě dobré jídlo a pití.