Akci nachystalo Městské muzeum Františkovy Lázně na neděli 1. dubna a brána hradu se pro návštěvníky otevře v 10 hodin. Volný vstup platí i pro prohlídku expozic na hradě až do 17 hodin. „Navazujeme tak na tradiční akci dosud pořádanou v Glauberově pavilonu ve Františkových Lázních,“ řekla Petra Polívková, pracovnice pro práci s veřejností a médii z Městského muzea Františkovy Lázně.

„V areálu hradu najdete stánky s tradičním velikonočním zbožím, ukázkami lidových řemesel a občerstvením. Nebudou chybět dílničky pro naše nejmenší návštěvníky, kteří si zde budou moci uplést pomlázku nebo vyrobit velikonoční dekoraci,“ přiblížila.

Hudební program ve stodole zahájí dechová hudba Parohanka. „Její vystoupení si budete moci poslechnout v čase od 10.30 do 11.15 hodin a od 11.45 do 12.30 hodin. V odpoledním bloku Parohanku vystřídá Ledecká dudácká kapela z Tachova, kterou si budete moci poslechnout od 14 hodin a možná si s nimi i zazpíváte,“ doplnila Petra Polívková a dodala: „Přijeďte strávit příjemnou neděli do malebného prostředí hradu, kromě zboží ze zdejšího trhu si jistě odnesete i milé zážitky a pomůžete založit novou tradici Velikonoc na Seebergu.“

Pro návštěvníky z Františkových Lázní je zajištěna zdarma autobusová doprava na Seeberg, a to v 9.45, 10.45 a 13.30 hodin z Městských sadů ve Františkových Lázních na Seeberg a v 10.30, 12.30 a 17 hodin ze Seebergu do Františkových Lázní.