Šestiletý chlapec si při jejím sjezdu nařízl o hranu víčko na pravém oku. Otec chlapce si myslí, že skluzavka není bezpečná. „Můj syn sjel dolů a v její dolní části, kde se skluzavka stáčí, ho to přetočilo na břicho. Právě v ten moment si o hranu skluzavky rozřízl oční víčko.

V okamžiku měl zakrvavené oko, což mě vylekalo. Nakonec se ukázalo, že zranění není vážné, a stačilo domácí ošetření,“ popsal událost Tomáš Bříza z Chebu.

„Zranění dítěte v hradebním příkopě nás ovšem vůbec netěší. Ve čtvrtek 9. září se uskutečnila výstupní prohlídka ze strany dodavatelské firmy, tento čtvrtek 16. září pak skluzavku, respektive celou stavbu, ještě čeká prohlídka z hlediska stavebního úřadu," informovala mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.„Skluzavka, ke které máme všechny žádané certifikáty, je atestovaná pro děti od tří let," doplnila Kuželová. Úrazům dětí na různých atrakcích lze předcházet.

Odborníci se shodují na několika zásadách, pomocí kterých lze minimalizovat možnost, že se něco stane. Za nejpodstatnější věc považují neustálý dohled na hrající si děti. Místa pro jejich zábavu je třeba pečlivě vybírat.
„Chtěl bych jenom poukázat na to, že používání skluzavky nemusí být bezproblémové, a rád bych proto vyzval maminky dětí, aby na ně v souvislosti se skluzavkou dávaly pozor,“ upozornil Tomáš Bříza.