Komisi pro životní prostředí v Hranicích nemile překvapil a vyrazil dech nepořádek kolem rybníku Dolíška. Plastové lahve, plechovky od piva, krabičky od cigaret, sardinek a další odpad do krásného místa opravdu nepatří.

„V sobotu 1. října se dva členové komise a dva občané sešli, aby ´bordel´ po některých rybářích, rekreantech nebo ´po kom vlastně?´ z přírody odstranili,” poznamenal rozzlobeně Josef Levý, občan Hranic a člen komise.

Při sběru pomáhal i žák Viktor z 8. třídy, který při pohledu na nepořádek řekl: „Chodím občas s tátou na ryby do Trojmezí, ale tohle bychom tam nenechali. Táta mě učí, že správný rybář si po sobě uklidí a odpad neodhodí o kus dál, ale odnese s sebou domů.“

Hraničtí došli také do Studánky, zda není nepořádek i tady. „Obešli jsme rybník dokola, ale takový nepořádek jako na Dolíšce tam nebyl. Nevíme, jaký má kdo názor na ochranu přírody, ale myslíme si, že 11 pytlů odpadu není málo. Doufáme, že příští rok si po sobě každý návštěvník Dolíšky a Studánky uklidí, protože jsou zde místa, kde se nacházejí vzácné biotopy,” uvedl na závěr Josef Levý.