„S nápadem uspořádat divadelní představení za mnou přišel Vratislav Mikan, který objíždí se svým divadlem celé západní Čechy,“ uvedl starosta Hranic Miroslav Picka. „Spolky uvedly dvě představení a na obě byla velká návštěvnost,“ poznamenal.
Na programu byla dvě představení - pro děti Vodnická pohádka a pro dospělé Bramborák pro pytláka aneb co se stane, když do rodiny zasáhnou mocnosti nebeské.

Jak starosta dodal, město přispělo na tuto akci částkou sedm tisíc korun.
Vratislav Mikan se divadelní činnosti věnuje bezmála dvacet let. „Jsme malý spolek, jen já a moje děti,“ řekl. „Se synem, který bydlí a hraje v Plzni, objíždíme Plzeňsko, s dcerou jezdíme po Karlovarském kraji. Hrajeme pro děti ze škol a školek.“

Akce v Hranicích byla výsledkem dobrého nápadu.
„S přáteli ze Žlutic jsme se domluvili, že by bylo dobré se sejít a uspořádat společné představení,“ vysvětlil, jak Hranické divadelní léto vzniklo, i když to prý nebylo tak snadné, jak to zní.

Bylo nutné napsat nové hry. „Píšu dvě do roka,“ podotkl Mikan. Všechna uváděná představení jsou autorská. „Nápady už někdy docházejí,“ smál se. „Přeci jen už to dělám dvacet let. Občas se třeba snažíme oprášit starší hry, ale to jen výjimečně. Vzhledem k tomu, že každá hra má sto až sto dvacet repríz, neustále se vyvíjí.“ Na závěr poznamenal, že by sice bylo hezké opakovat pravidelně Hranické divadelní léto, aby se z něj mohla stát tradice, ale tak jednoduché to prý nebude.

Pro své čtenáře připravuje Deník rozhovor s vedoucím spolku M+M Hranice Vratislavem Mikanem na příští týden.